На Волині активізувався гепатит А

Зберігається загроза поширення інфекції в навчальному закладі

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на Волинський лабораторний центр, лікарі Любомльського міжрайонного відділу ДУ "Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України" продовжують роботу по ліквідації спалаху вірусного гепатиту А в селі Піща Шацького району Волинської області.

Кількість хворих у селі досягла дев'яти осіб.

Захворювання протікають у формі середньої важкості, на даний час продовжують лікуватися в інфекційному стаціонарі чотири особи.

За останній тиждень виявлено захворювання в учениці 10 класу місцевої школи, де навчається понад 140 дітей. Зберігається загроза поширення інфекції в навчальному закладі.

Проведено понад 140 лабораторних досліджень зовнішнього середовища, в тому числі понад 90 — в навчальному закладі. Зокрема досліджено на бактеріальну забрудненість та вірус гепатиту А питну воду в домашніх осередках захворювань та в школі. За результатами лабораторного контролю антигену гепатиту А в колодязній воді не виявлено, що дало підстави виключити водний шлях передачі інфекції. Епідеміологічним розслідуванням встановлено основний шлях передачі – контактно-побутовий, що вказує на тісний побутовий контакт в сімейних умовах, так як усі захворілі є родичами та друзями.

Дирекцією школи за рекомендацією лікарів-епідеміологів призупинено роботу харчоблоку школи, розроблено план заходів по локалізації та ліквідації осередку захворювання, додатково закуплено миючі та дезінфікуючі засоби, посилено контроль за режимом прибирання в закладі та дотриманням правил особистої гігієни учнями.

Нагадаємо, у яких львівських перукарнях клієнти підчеплюють гепатит (ПЕРЕЛІК).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Волинь